دبیر کمیسیون خراسان رضوی

   .
۱۳۹۸/۰۷/۰۴

جعفری معاون محترم سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و جانشین رئیس کمیسیون استان :

بسیاری از فرایندهای نا به جای حوزه تولید اصلاح شده و فضای استان به گونه ای است که همه مدیران با دلسوزی زحمت می کشندوسعی میکنند موانع را با اختیارات استانی رفع کنند .

جعفری معاون محترم سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و جانشین رئیس کمیسیون استان در جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان ضمن گرامی داشت هفته دفاع مقدس ، یاد و خاطره شهدا، جانبازان، آزادگان و رزمندگان دفاع مقدس را گرامی داشت و افزود : ان شاالله بتوانیم از فرهنگ مقاومت دفاع مقدس و ایستادگی در مقابل جنگ همه جانبه دشمن تاسی بجوئیم .
جعفری در این جلسه کاهش فروش سوخت در قالب طرح مرزنشینان بدلیل سیاستهای غیر منسجم در شرایط کنونی را غیر قابل قبول دانست و اظهار داشت : استمرار اجرای طرح فروش سوخت مرزنشینان می تواند علاوه بر انتفاع مرزنشینان ، توسعه مرز را نیز به دنبال داشته باشد . وی افزود : در صورتی که شرایط کنونی ادامه یابد قاچاق سوخت از استان توسط افراد سودجو افزایش خواهد یافت .
معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: از 26 دستگاهی که در حوزه مقابله با قاچاق کالا و ارز دخیل هستند تشکر می کنم اما با شرایط فعلی این مبارزه کافی نیست، باید به این حوزه که اشتغال و اقتصاد را مورد هدف قرار داده است به صورت ویژه پرداخته شود .
جانشین رئیس کمیسیون استان اذعان کرد: در گزارش که دستگاه های متولی حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز، از اقدامات پنج ماهه ابتدایی سال جاری ارائه کردند، کاهش کشفیات کالاهای ممنوعه نسبت به سال قبل را شاهد بودیم که با توجه به تحریم ها قابل قبول نیست و دستگاه های مسئول باید تلاش خود را مضاعف کنند .
وی افزود: بسیاری از فرایندهای نا به جای حوزه تولید اصلاح شده و فضای استان به گونه ای است که همه مدیران با دلسوزی زحمت می کشندوسعی میکنند  موانع رابااختیارات استانی  رفع کنند .
جعفری ادامه داد: سازمان صمت یا بخش خصوصی توانمندی استان درحوزه پوشاک صنعتی را بررسی کنند و بگویند که موانع چیست و چقدر می توان دراین حوزه سرمایه گذاری کرد. به هرحال این جزو آرزوهای کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز است که کارگاههای کوچک تولیدی تبدیل به یک کارگاه یا کارخانه عظیم بشود .
معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه در حوزه فرهنگ سازی مصرف کالای ایرانی و بویژه پوشاک موفق نبوده ایم، افزود: این فرهنگ سازی باید دایم باشد و رسانه ملی در این خصوص می بایست ورود پیدا کند .
جانشین رئیس کمیسیون استان در همین رابطه افزود: وقتی جامعه هدف مشخص باشد و به طور مثال خریدار بداند که با خرید یک پوشاک ایرانی چقدر می تواند شغل ایجاد کند در افکار عمومی تاثیرگذاری بیشتری بر جای خواهد گذاشت.
وی در ادامه در خصوص سامانه جامع انبارها، احصاء مشکلات، موانع، ایرادات و همچنین ارائه پیشنهادات در باره این سامانه توسط دستگاههای عضو ، بهره گیری از ظرفیت سمن ها و سایر دستگاههای عضو در شناسائی انبارها، عدم سوء استفاده از کدپستی در صدور بارنامه و همچنین مشکلات صنعت نساجی اظهاراتی بیان نمودند
سپس فرزاد فرد دبیر کمیسیون برنامه ریزی ، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان ضمن گرامیداشت سالروز هفته دفاع مقدس، یاد و خاطره دلاور مردیهای شهدا، جانبازان، آزادگان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشت .
دبیر کمیسیون استان در ادامه از تلاش سازمانها و دستگاههای عضو کمیسیون استان در راستای پیشگیری و مبارزه جدی با پدیده شوم قاچاق تقدیر و تشکر کرد .
سپس فرزاد فرد در خصوص فروش سوخت مرزنشینان، مبارزه با قاچاق پوشاک ، طرح سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا در استان و همچنین آخرین قوانین ودستورالعملهای مربوطه توضیحاتی ارائه و بر ساماندهی پوشاک برند در استان تاکید نمود .وی در ادامه به تشریح عملکرد و اهم اقدامات کمیسیون استان در پنج ماهه اول سال 98 پرداخت .


منبع : زیرپرتال مبارزه با قاچاق کالا و ارز
بازدید : ۵۱۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان