دبیر کمیسیون خراسان رضوی

   .
۱۳۹۸/۰۲/۱۸

استاندار خراسان رضوی در جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اظهار داشت :

برای افزایش وصول درآمدهای دولت ناشی از جرائم قاچاق کالا و ارز باید تصمیمات جدی تری گرفته شود .

علیرضا رزم حسینی استاندار و رئیس محترم کمیسیون برنامه ریزی ، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در این جلسه ضمن تبریک فرارسیدن ماه مهمانی خدا به حاضرین در جلسه، ماه رمضان را ماه خودسازی عنوان و اظهار داشت : در این ماه مبارک، ان شا ا... رفتار و اخلاق متفاوتی نسبت به سایر ماههای سال داشته باشیم و از آثار و فیوضات این ماه بیشتر بهره مند شویم .
استاندار خراسان رضوی تاکید کرد : کمیته تخصصی زیرمجموعه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا تشکیل شود تا پیش از طرح موضوعات در جلسه کمیسیون، مسائل در این کمیته بررسی و همه مدیران به جمع بندی کارشناسی برسند .
رئیس کمیسون استان از همراهی رسانه ها به منظور اطلاع رسانی به هنگام و موثر در جهت مبارزه با قاچاق کالا و ارز قدردانی نمود .
وی خاطرنشان کرد: با توجه به برآورد حجم بالای قاچاق کالا در کشور و نیز حجم بالای پرونده های محکومیت یافته در استان ، اخذ 127 میلیارد ریال درآمد وصولی از کل جرائم در استان رقم اندکی است و برای افزایش وصول درآمدهای دولت ناشی از جرائم قاچاق کالا و ارز باید تصمیمات جدی تری گرفته شود .
علیرضا رزم حسینی با تاکید بر اینکه باید بپذیریم دچار یک سکته اقتصادی شده ایم، تصریح کرد: ورود فشارهای بین المللی به اقتصاد کشورمان، مشکلاتی ایجاد کرده است لذا اقدامات ما باید در جهت کاهش آثار تخریبی این فشارها باشد .
وی افزود : با توجه به ضرورت بازگشت ارز حاصل از صادرات به کشور، موضوع تهاتر کالای صادراتی با کالای وارداتی در دستورکار قرار گرفته است تا در صورت جمع بندی نهایی، به صادرکنندگان اجازه داده شود که در قبال صادرات کالاهای خود، کالاهای مورد نیاز جامعه و مواد اولیه کارخانجات را وارد کنند .
استاندار خراسان رضوی همچنین با اشاره به گزارش ارائه شده درباره طرح ساماندهی پوشاک برند عنوان داشت : در جلسه آتی کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز گزارش جامعی درباره میزان اثرگذاری اجرای این طرح بر تقویت تولید داخل ارائه شود تا بتوان ارزیابی درستی در این زمینه داشت .
حسن جعفری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و جانشین رئیس کمیسیون استان در این جلسه با اشاره به نامگذاری امسال به نام رونق تولید ، تقویت مبارزه با قاچاق کالا و ارز را یکی از مهمترین و پرکاربردترین مباحث در جهت افزایش رونق تولید دانستند عنوان داشت : انتظار می رود اعضای کمیسیون استان با عملکرد مطلوب ، حضور پررنگ و جدیت بیشتر در جهت تحقق اهداف شعار سال گام بردارند .
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری در ادامه اظهار داشت : در سال جدید کمیسیون استان در حوزه عملکردی خود بایستی آرایش جنگ اقتصادی به خود گرفته و برخورد جدی با قاچاق کالا و ارز در ابعاد مختلف آن داشته باشد .
حسن جعفری در ادامه با مقایسه عملکرد سال 97 حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارزاستان نسبت به سال قبل از آن افزود: ارزش ریالی کشفیات سال 97را 2893 میلیارد ریالعنوان نمود و افزود : ارزش ریالی کشفیات نسبت به سال96، میزان54 درصد افزایشداشته است .
رسول فرزاد فرد دبیر کمیسیون برنامه ریزی ، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در ابتدای سال 98 در حرم مطهر و نامگذاری سال به نام رونق تولید از سوی معظم له، ورود به گام دوم انقلاب و نیز برنامه توسعه اقتصادی استاندار محترم ( مثلث اقتصادی استان خراسان رضوی ) ، لزوم توجه و همراهی همه دستگاهها و سازمانهای دولتی در بخش رونق تولید و توسعه اقتصادی را ضروری دانسته و وظیفه اعضای کمیسیون استان را دوچندان عنوان نمود .
وی افزود : برخورد و جمع آوری کالاهای قاچاق که بخش عمده ای از سهم بازار داخلی را به خود اختصاص داده است،  می تواند بستر و زمینه را برای تولید و فروش داخلی فراهم نماید و در این برهه حساس در بحث مقابله با تحریم می تواند تاثیرگذار باشد .
در این جلسه از مدیران و دستگاههای عضو کمیسیون استان با اهداء لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد .


منبع : زیرپرتال مبارزه با قاچاق کالا و ارز
۵۷۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان