دبیر کمیسیون خراسان رضوی
رسول فرزاد فرد
 

   .
۱۳۹۷/۰۸/۰۹

دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان : تربت حیدریه از دیرباز یکی از مسیرهای اصلی عبور کالاهای تجاری بودهلذا توجه ما تکمیل تجهیزات کنترلی این خطه به صورت ویژه است.

جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان تربت حیدریه با حضور رستمی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ، فرزادفرد دبیر کمیسیون استان و جمعی از مسئولین ادارات ذیربط استانی و شهرستانی در محل سالن اجتماعات فرماندار برگزار شد.

رستمی با بیان اینکه حوزه قاچاق کالا دارای شگردها و ترفندهای پیچیده و خاص خود است، افزود مشکلات ما زمانی بیشتر مشهود می شود که همگان بدانند امروز با پدیده قاچاق و سرقت توسط افراد حرفه ای مواجه هستیم.رئیس کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان تربت حیدریه گفت: هر چند تعداد این افراد محدود است اما چون به صورت تخصصی و حرفه ای عمل می کنند، لذا شاهد دامنه گسترده عملیات آن ها هستیم.
فرماندار افزود: از سوی دیگر در سال های اخیر در حالی که بر تعداد نیروهای متخصص ما اضافه نشده، اما حجم کار در فرمانداری رشد داشته به طوری که ما امروز با افزایش تعداد دبیرخانه کمیسیون های تخصصی، مجبوریم از انرژی بیشتری در فرمانداری استفاده کنیم.
دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی نیز گفت: یکی از مشکلات اساسی ما در این شهرستان بحث قاچاق دام به جنوب کشور است که در کنار قاچاق سوخت مشهود است.
رسول فرزادفرد افزود: از سوی دیگر تربت حیدریه از دیرباز یکی از مسیرهای اصلی عبور کالاهای تجاری بوده و اکنون با حضور چند دستگاه استانی همچون علوم پزشکی، شرکت نفت و غله به شهرستان تربت حیدریه مسولیت چند شهرستان اقماری را نیز بر عهده دارند و لذا توجه ما نیز به تکمیل تجهیزات کنترلی این خطه به صورت ویژه است.
وی با بیان اینکه اکنون در سطح کشور 10 سامانه کنترلی در حال ایجاد و گسترش است، گفت: سامانه رجیستری تلفن همراه، حمل و نقل، تجارت آسان، انبارها از جمله این سامانه ها هستند که با تکمیل و راه اندازی آنها در کشور در آینده ای نزدیک شاهد رصد، پایش و کنترل بیش از پیش مسیرهای ورودی و خروجی خواهیم بود .
رسول فرزادفرد در ادامه خواستار پیگیری جدی شهرستان در حوزه ثبت اطلاعات انبارها در سامانه جامع انبارها شد .
داودیان معاون سیاسی اجتماعی فرماندار گفت:مهمترین اقدامات ۶ماهه ابتدایی سال ۱۳۹۷ کمیسیون برنامه ریزی ، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان شامل: تشکیل جلسات کمیسیون بصورت ماهانه که تاکنون ۶ جلسه با ۵۷ مصوبه بوده ،انجام گشت های مشترک توسط دبیرخانه کمیسیون با دستگاههای مرتبط  ۴۰ مورد انجام شده ،ثبت سامانه جامع انبار در شهرستان و دیگر اقدامات پیشگیرانه  در این حوزه بوده است که از ادارات مرتبط انتظار داریم نسبت به ارسال به موقع گزارشات خود به دبیرخانه این کمیسیون اقدام کنند.


منبع : زیرپرتال مبارزه با قاچاق کالا و ارز
تعداد بازدیدها : ۹۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان