دبیر کمیسیون خراسان رضوی
رسول فرزاد فرد
 

   .
۱۳۹۷/۰۳/۲۲

استاندار خراسان رضوی :

حمایت و تقویت نقش سازمان های مردم نهاد، در مبارزه موثر با پدیده اعتیاد محور عمل است

استاندار خراسان رضوی گفت: نقش سازمان های مردم نهاد در تعمیق مبارزه موثر با پدیده اعتیاد بویژه در حوزه جمع آوری معتادان متجاهر و جامعه پذیر کردن آنها بسیار مهم و محور عمل شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان است .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان افزود: از این رو به منظور استفاده از ظرفیت مردم و سازمان های مردم نهاد با نظارت و حمایت که انجام می شود در چارچوب سیاست های ستاد مبارزه با مواد مخدر محور کار شورا در سال جاری است .
وی عنوان کرد: این تشکل های مردمی در تعمیق بخشیدن به اقدامات و تحرکات این حوزه اعم از اقدامات فرهنگی مقابله ای یا پیشگیرانه ودرمانی نقش موثری دارند.
استاندار خراسان رضوی با تاکید بر توجه جدی به برنامه های طرح ملی مبارزه با همه جانبه با مواد مخدر در سال جاری افزود: برش و تقسیم کار شهرستانی به تناسب حوزه های جغرافیایی در این بخش باید بر اساس این برنامه و رویکردهای آن انجام شود.
رشیدیان با اشاره به اینکه هفته اول تیرماه با عنوان مبارزها مواد مخدر می باشد ، گفت: این هفته فرصتی است تا گزارش اقدامات انجام شده در این حوزه به مردم ارائه شود و در این راستا تمامی دستگاه ها باید از این ظرفیت و زمان برای اطلاع رسانی عملکرد خود در این بخش استفاده کنند.
وی با تاکید بر ضرورت اقناع و جلب همکاری و همراهی افکار عمومی در این مبارزه، عنوان کرد: فرمانداران و مسئولان دستگاه های مرتبط باید در این زمان از ظرفیت های رسانه ها ، صدا و سیما ، نماز جمعه ، نشست ها و جلسات پرسش و پاسخ در محلات و مناطق مختلف غیره بهره گرفته و همراهی مردم را قوت بخشند.
استاندار خراسان رضوی همچنین با اشاره به آغاز تعطیلات مدارس و سفرهای تابستانی تاکید کرد: با پشتیبانی ستاد مرکزی از امکان ستاد خدمات سفر برای آگاهی بخشی به جامعه و توجیه خانواده های مسافر در رابطه با این پدیده و آسیب های آن بهره گیرند.
رشیدیان در بخشی دیگر از سخنان خود تقویت امکانات و تجهیزات مرز و پایانه های مرزی را در راستا مقابله با پدیده قاچاق مواد مخدر مورد توجه قرار داد و گفت: این موضوع و وضعیت امکانات و تجهیزات موجود در کارگروه ساماندهی مرزی استان با هدف مبارزه موثر با این پدیده بررسی و پیگیری شود.
وی در موضوع راننده های ایرانی که به ترکمنستان تردد دارند هم افزود: باید در زمینه هوشیار سازی و اطلاع رسانی کامل به راننده ها در زمینه قوانین مربوط به مقابله با قاچاق در ترکمنستان اعم از مواد مخدر تا داروهایی مورد نظر آنان اطلاع رسانی لازم انجام شود.
استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: این اطلاع رسانی باید دردستور کار پایانه های مرزی قرار گیرد .
وی با تاکید بر توجه جدی بر موضوع مبارزه با دانه درشت ها و قاچاقچیان عمده گفت : این امر نیازمند مبارزه هوشمند تر وهدفمندتر است اما بدین مفهوم نیست که حاشیه شهر و خرده فروشان مواد مخدر و فضای اجتماعی نامناسب شهری را نادیده بگیریم .
وی تاکید کرد : در عین مقابله گسترده با قاچاقچاین از محیط های اجتماعی نیز نباید غفلت کرد و با توزیع کنندگان خرد هم مبارزه موثر انجام شود.
رشیدیان در موضوع بهبود یافتگان مواد مخدر هم گفت : جامعه پذیر شدن و اشتغال این جمعیت از اهمیت زیادی برای بازگشت صحیح آنان به جامعه و عدم گرایش دوباره به مصرف مواد است که با کمک و ورود بخش خصوصی می توان اقدامات موثری در این حوزه انجام داد.
وی همچنین از راه اندازی مرکز پژوهشی ، آموزشی و درمانی سوء مصرف مواد مخدر در استان استقبال و عنوان کرد : باید در راستای ارتقا مبارزه و پیشگیری موثر ، اقدامات مبتنی بر پژوهش های کاربردی باشد و در راه اندازی این مرکز هم با هدایت پژوهش های عینی و کاربردی اینگونه اقدام شود.منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۹۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان