دبیر کمیسیون خراسان رضوی
رسول فرزاد فرد
 

   .
۱۳۹۷/۰۷/۲۱

استاندار خراسان رضوی : مهلت دو هفته ای برای ثبت فیزیکی اطلاعات انبارها موجود در استان در سامانه جامع انبارها

استاندار خراسان رضوی در جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اظهار داشتند : بایستی طی مهلت دو هفته ای تمامی انبارهای کالایی موجود در استان ثبت فیزیکی شود ، پس از این مهلت اگرانبارثبت نشده شناسایی شد در زمره احتکار محاسبه شده و برخورد میشود.

علی رضا رشیدیان استاندار و رئیس کمسیون استان در جلسه افزودند : سال قبل شاید همه تمرکز دبیرخانه کمیسیون استان بر روی کالا بود اما در شرایط کنونی بایستی این کمیسیون تمرکز خود را بر روی ارز و به موازات آن کالا در دو حوزه قاچاق و احتکار افزایش دهد.
استاندار خراسان رضوی در ادامه با اشاره به تحریم ها اظهار داشتند : در شرایطی که کشور ما درگیر یک تنش و جنگ اقتصادی است ماموریت اعضای کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز بسیار مهمتر از گذشته است .
ایشان افزودند : به همان نسبت که شورای تامین باید در مسائل امنیتی بسیار فعال باشند و دو هفته یکبارجلسات منسجمی را برگزار کند در این شرایط کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان و اعضای آن باید بتوانند به همین نسبت به شکل دانه های تسبیح بهم مرتبط شرایط مناسبی را برای فعالیت های اقتصادی مجاز و مقابله با فعالیت های اقتصادی غیر مجاز اعم از قاچاق و احتکارفراهم کند.
رئیس کمیسیون استان با بیان اینکه بایستی طی مهلت دو هفته ای تمامی انبارهای کالایی موجود در استان ثبت فیزیکی شود ، افزودند : پس از این مهلت اگر انبار ثبت نشده شناسایی شد در زمره احتکار محاسبه شده و برخورد میشود.
ایشان عنوان کردند : ثبت انبارها و نیز کالاهای آنها در بحث مقابله با قاچاق کالا و احتکار به طور قطع موثر است و باید با جدیت دنبال شود.
استاندار خراسان رضوی در ادامه اظهار داشتند : ثبت انبارها روند مطلوبی ندارد و تا کنون از حدود 50 هزار انبار  برآوردی 31 هزار مورد آن ثبت شده است که باید بدان سرعت داد.
علی رضا رشیدیان تصریح کردند : هر انباری که مرحله ثبت فیزیکی آن انجام شد، مرحله دوم ثبت کالایی را طی می کند و با این اقدام جریان کالایی و بنکداری روند قانونی و شفافی خواهد داشت.
رئیس کمیسیون استان با اشاره به نقش مفید بنکداری در حوزه عرضه،تولید و توزیع افزودند : بایدهمه انبارها به سرعت ثبت شود و در غیر این صورت ظن به احتکار است و با آن برخورد میشود.
ایشان اظهار کردند : در بحث ارز نیز باید به سیاست های ابلاغی دولت در این حوزه به طور جدی مورد توجه قرار گرفته و موضع تسهیل در ورود ارز به کشور و ساماندهی مسیرهای ورود ارز به داخل کشور اعم از صرافی ها و بانک ها ومراکز جذب سرمایه گذاری خارجی انجام شود.
استاندار خراسان رضوی عنوان داشتند : از سوی دیگر باید از شوک هایی که می تواند موجب بهم ریختگی شرایط اقتصادی مردم می شود به شدت پرهیز کرده و سعی کنیم در تصمیم گیری ها به آثار این تصمیمات هم در بلندمدت و میان و کوتاه مدت توجه کرده و ابعاد وجوانب مختلف امر را بسنجیم تا تصمیمات بویژه در این شرایط حساس برای مردم مشکلی ایجاد نکند.
رئیس کمیسیون استان تصریح کردند : با همت و همکاری همه بخشها این دوره فشار اقتصادی را به نحوی که فشار کمتری به مردم وارد شده و تولید و اشتغال حفظ و توزیع کالاها با هدف حمایت از اقشار آسیب پذیر و دهکهای پایین مدیریت شود.
ایشان عنوان کردند : به طور قطع همکاری بخش های خصوصی، دولتی وعمومی و هماهنگی بین دستگاه قضایی ، اطلاعاتی وانتظامی در این زمینه بسیار مهم است و باید تلاش کنیم این دوره را با کمترین مشکل پشت سر بگذاریم .
علی رضا رشیدیان در ادامه این جلسه به صورت ویژه از رانندگان نفتکش ها که با وجود مشکلات خود و مسائلی که در برخی مسیرهای ترددی به سایر استان ها داشتند و همچنین از نیروی انتظامی و سپاه برای تامین امنیت آنان به منظور تامین سوخت مورد نیاز استان بویژه در ایام پیک مسافری قدردانی کردند .
استاندار خراسان رضوی تصریح کردند : با همراهی این بخشها امروز به ذخیره  مطمئنی از سوخت در استان رسیده ایم و تلاش می شود با پیگیری ها و مکاتباتی که صورت گرفته مشکلات رانندگان نیز حل شود و در این رابطه برای تامین و انتقال لاستیک مورد نیاز ،مکاتباتی انجام شده و برخی مسائل دیگر آنان از جمله کارت بازرگانی و ... هم دنبال می شود.
ایشان در ادامه در موضوع عرضه سوخت به کامیون ها و مدیریت شرایط برای جلوگیری از قاچاق سوخت در مرز بویژه دوغارون گفتند : باید طی نشستی با اتحادیه جایگاه داران ، کامیونداران و نیز دستگاه های ذیربط برای این منظور بویژه نحوه عرضه سوخت به کامیون ها و جوانب امر بررسی، سپس در این رابطه تصمیم گیری شود.
محمد رحیم نوروزیان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و جانشین رئیس کمیسیون استان در اینجلسه با مقایسه عملکرد پنج ماهه ابتدای سال 97 حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارزاستان نسبت به سال قبل از آن افزودند: مجموع کشفیات مظنون به قاچاق توسط دستگاه های کاشف استان در این مدت یک هزار و 269 میلیارد ریال بود که از این میزان 2/83 درصد آن توسط نیروی انتظامی ، 8 درصد مرزبانی ، 1/5 درصد گمرکات و 7/3 درصد سازمان صنعت ، معدن و تجارت کشف شده است.
محمد رحیم نوروزیان عنوان داشتند : تعداد کل پرونده ها درسازمان تعزیرات حکومتی شامل یکهزارو 277 پرونده به ارزش ریالی 128 میلیاردریال بوده که به لحاظ تعداد نسبت به مدت مشابه سال 96 ، 31 درصد و از نظر ارزشی 35 درصد رشد دارد.
جانشین رئیس کمیسیون استان اظهار داشتند : تعداد پرونده های محکومیت یافته در این مدت شامل یک هزار و 185 مورد به ارزش 75 میلیارد ریال بوده که از نظر تعداد 35 درصد افزایش و از نظر ریالی 79 درصد کاهش نشان می دهد.
ایشان افزودند : مبلغ وصولی از کل جریمه تعیین شده طی امسال برابر با 57 میلیارد ریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 362 درصد افزایش دارد و در واقع طی این مدت 52 درصد از کل جرایم تعیین شده وصول گردیده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری تعداد پرونده های قاچاق کالا و ارز تشکیل شده توسط گمرکات استان طی امسال را 246 مورد به ارزش 48 میلیارد ریال ذکر کردند و افزودند : تعداد بازرسی های انجام شده توسط سازمان صنعت،معدن و تجارت استان در این مدت 16 هزار و 401 بازرسی بوده که نسبت به همین زمان در سال قبل 50 درصد افزایش یافته است.
محمد رحیم نوروزیان در ادامه افزودند : تعداد کل پرونده های قاچاق کالا وارز تشکیل شده توسط این سازمان 198 مورد بوده که از نظر تعداد 24 درصد کاهش اما از نظر ارزش ریالی 116 درصد رشد دارد.
رسول فرزاد فرد دبیر کمیسیون  برنامه ریزی ، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان نیز در این جلسه با تبریک هفته دفاع مقدس و نیروی انتظامی ، ضمن تشریح دستور کار، گزارشی از اقدامات صورت گرفته در رابطه با اجرای مصوبات جلسه قبل را ارائه نمود .
رسول فرزاد فرد در ادامه در خصوص دریافت گزارش پیشرفت برنامه جامع از سوی برخی از دستگاههای عضو کمیسیون گزارشی ارائه و خواستار ارسال به موقع گزارشات و آمار طبق فرمت ارسالی از سوی دبیرخانه کمیسیون استان شد .
سپس دبیر کمیسیون استان در رابطه با نوسانات نرخ ارز، خروج ارزاق عمومی بالاخص یارانه ای از مبادی خروجی و اجرای مرحله دوم طرح سراسری سامانه جامع انبارها توضیحاتی ارائه نمود .


منبع : زیرپرتال مبارزه با قاچاق کالا و ارز
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۳۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان