دبیر کمیسیون خراسان رضوی
رسول فرزاد فرد
 

   .
۱۳۹۷/۰۵/۲۷

ارزش ریالی کالاهای ممنوعه مکشوفه در چهار ماهه سال ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال قبل ، ۴۱ درصد افزایش داشته است.

رسول فرزاد فرد در جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان افزود : ارزش ریالی کالاهای ممنوعه مکشوفه در چهار ماهه سال ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال قبل ، ۴۱ درصد افزایش داشته است.

رسول فرزاد فرد دبیر کمیسیون استان در این جلسه گزارشی در خصوص عملکرد دستگاههای عضو کمیسیون در راستای برنامه جامع پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا وارز در چهار ماهه ابتدای سال 97 ارائه و افزود : در 4 ماهه نخست سال جاری تعداد پرونده های قاچاق کالا در تعزیرات استان  35 درصد رشد و ارزش ریالی پرونده ها نیز 115 درصد رشد نسبت به مدت مشابه قبل داشته است.وی اظهار داشت : ارزش ریالی کالاهای ممنوعه مکشوفه در چهار ماهه سال 97 نسبت به مدت مشابه سال قبل ، 41 درصد افزایش داشته است.
دبیر کمیسیون استان در ادامه افزود : در خصوص کالاهای هدف مکشوفه در چهار ماهه اول سال 97 ؛ از نظر ارزشی، منسوجات (البسه و پارچه) با 93 میلیارد ریال، اسباب بازی با 57 میلیارد ریال و کیف با 19 میلیارد ریال بیشترین ارزش کشفیات را به خود اختصاص داده اند.
ارائه گزارش و اقدامات انجام شده حول برنامه جامع پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز کارگروههای اطلاعات و عملیات، حمایت از تولید و نظارت بر گردش کالا در سطح عرضه، پیشگیری از وقوع جرم قاچاق کالا و ارز، فرهنگی و تبلیغات و همچنین کارگروه پیشگیری از قاچاق و عرضه خارج از شبکه فرآورده های نفتی استان دستور کارهای دیگر جلسه بود که توسط روسای کارگروههای ذیل کمیسیون استان به اعضای حاضر در جلسه ارائه شد .
محمد رحیم نوروزیان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و جانشین رئیس کمیسیون استان نیز در این جلسه ضمن گرامیداشت سالروز ورود آزادگان سرافراز به کشور افزودند : استان خراسان رضوی در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز همواره از استان های پیشتاز بوده و بسیاری از فعالیت های کشوری صورت گرفته شده در این حوزه از استان خراسان رضوی شروع شده است.
محمد رحیم نوروزیان با بیان اینکه شرایط کنونی کشور بسیار حساس است اظهار داشتند: در این شرایط حساس اقتصادی، کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت در مبارزه با قاچاق کالا و ارز می تواند بسیار نقش آفرین باشد.
ایشان افزودند : موضوع قاچاق کالا و ارز با بحث احتکار در هم تنیده است  و هر دو موضوع باید در این شرایط با جدیت پیگیری شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری ثبت اطلاعات در سامانه  جامع انبارها را یکی از راه های شفافیت اقتصادی و جلوگیری از قاچاق و احتکار دانستند و عنوان داشتند :  در استان تاکنون  اطلاعات بیش از 29 هزار انبار در سامانه جامع انبارها ثبت شده است و کلیه دستگاه های اجرایی نیز موظف هستند ظرف 15 روز اطلاعات انبارهای خود را در این سامانه ثبت نمایند.
ایشان اظهار داشتند : در راستای هماهنگی بیشتر در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز گزارش های ارائه شده توسط کمیته های ذیل کمیسیون باید بر اساس شرح وظایف کمیته ها باشد و از ارائه مطالب کلی در این جلسات خودداری شود.
در ابتدای جلسه محمد ابراهیم افشاری دبیر سابق کمیسیون استان ضمن ارائه گزارشی از اقدامات چهار ساله صورت گرفته در ستاد مرکزی و کمیسیون استان در زمان تصدی خود، از تمامی دستگاههای عضو کمیسیون استان تشکر و افزود : جایگاه کنونی کمیسیون استان در کشور، مرهون تلاشهای انجام شده توسط تمامی اعضای کمیسیون در جهت نیل به اهداف برنامه جامع پیشگیری از قاچاق کالا و ارز در استان بوده است .
در این جلسه با اهدای لوح تقدیر و هدایای رئیس محترم ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و استاندار محترم خراسان رضوی از تلاشهای دبیر سابق کمیسون استان قدردانی شد .


منبع : زیرپرتال مبارزه با قاچاق کالا و ارز
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۶۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان