دبیر کمیسیون خراسان رضوی
رسول فرزاد فرد
 

   .
۱۳۹۶/۱۱/۲۸

گزارش کشفیات مامورین نیروی انتظامی استان طی بهمن ماه سالجاری

مامورین پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان در پی وصول خبری در خصوص ورود نقره قاچاق و توزیع آن در بازار رضا مشهد با انجام کار اطلاعاتی یک باب منزل مسکونی را شناسایی و موفق به کشف 30 کیلو 900 گرم نقره جات خارجی شامل انگشتر ، ساعت ، دستبند و ... ساخت کشورهای تایلند و ترکیه شدند . ارزش کالای مکشوفه بالغ بر یک میلیارد ریال بر آورد شده است .
مامورین پلیس آگاهی استان موفق به شناسائی باند ترانزیت کالا و لوازم ورزشی تخصصی که در پوشش اظهار خلاف واقع و بداظهاری توسط یک دستگاه کانتینر از مبادی رسمی جنوب کشور به استان شدند . محموله فوق در عوارضی مشهد به ظن قاچاق توقیف و از بازرسی کانتینر با رعایت ضوابط قانونی تعداد 59 هزار عدد انواع اسکوتر ، اسکیت ، اسباب بازی روتختی و رو بالشتی به ارزش 2 میلیارد و 500 میلیون ریال کشف و پرونده متشکله در اختیار مراجع ذیصلاح قرار گرفت .
طرح منطقه ای کنترل انبارهای سطح شهر مشهد به منظور تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز با  بهره گیری از سامانه جامع انبارها توسط نیروهای پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز اجرا و از بازرسی 15 باب انبار تعداد 163 دستگاه کولر گازی قاچاق ، 112 دستگاه بخور ، 14 هزار عدد انواع لامپ خارجی برق ، 5 هزار و 103 عدد انواع حوله ، کیف زنانه و غیره و 483 کارتن محتوی 57 هزار عدد انواع ظرف دکوری به ارزش حدود هفت میلیارد ریال کشف شد .
همچنین مامورین پلیس آگاهی استان طی چند عملیات جداگانه موفق به کشف 18 قلم انواع کالاهای قاچاق شامل 15 هزار کیلوگرم چوب خارجی ، 21 هزار و 500 لیتر انواع فرآورده های نفتی ، 696 بطر و قوطی انواع مشروبات خارجی ، 850 قطعه لوازم یدکی خودرو ، 100 ثوب البسه خارجی ، 23 دستگاه پمپ هیدرو لیک ترکیه ، 57 هزار عدد اجناس دکوری و لوکس منزل ، 5 هزار و 40 نخ سیگار خارجی ، هزار و 200 دستگاه لوازم خانگی خارجی ، 5 هزار و 529 عدد انواع کالاهای متفرقه شدند . ارزش کالاهای مذکور 27 میلیارد ریال برآورد گردیده و در این راستا 10 دستگاه خودرو توقیف ، 26 نفر دستگیر و با پرونده های متشکله به شعب ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات و مراجع قضائی ذیربط معرفی شده اند .
پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان در پی وصول گزارشاتی مبنی بر انتقال محموله های قاچاق کم حجم و گران قیمت از طریق حمل هوایی با همکاری پلیس فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد در بازرسی و کنترل بار مسافرین پروازهای خروجی و ورودی مقدار هزار و 675 گرم خاویار و 650 ثوب البسه به ارزش 655 میلیون ریال کشف گردید .
پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز فرماندهی انتظامی استان بدنبال طرح تعامل با پلیس فرودگاه مشهد و در بازرسی از وسایل مسافرین پروازهای خارجی تعداد 5 هزار و 570 عدد انواع قرص های متادون و سایرداروهای ممنوعه که به خارج کشور در حال انتقال بود کشف و در ادامه با اطلاعات بدست آمده یک باب عطاری واقع در میدان راهنمایی شناسایی و با یک قرار صوری در بازرسی از این عطاری تعداد هزار و 950 عدد انواع متادون کشف و در جریان این دو مأموریت تعداد 7 هزار و 520 عدد انواع قرص متادون به ارزش 215 میلیون ریال کشف و سه نفر متهم به همراه پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند .
پلیس مبارزه با قاچاق فرماندهی انتظامی استان در پی وصول خبری مبنی بر انتقال پوشاک خارجی به مشهد به طریق مختلف حمل هوایی ، حمل با اتوبوس مسافربری و شیوه گوناگون دیگر با اقدامات اطلاعاتی دو باب مغازه توزیع پوشاک و دو باب منزل مسکونی و یک غرفه حمل بار در ترمینال مسافربری مشهد شناسایی که با هماهنگی قضایی و در بازرسی از مکانهای شناسایی شده جمعاً تعداد 2 هزار و 420 ثوب انواع پوشاک خارجی به ارزش 490 میلیون ریال کشف و 5 نفر در همین رابطه به همراه پرونده مربوطه به مقام قضایی معرفی شدند .
پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز فرماندهی انتظامی استان در تعامل با پلیس فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد در بازرسی از بارهای ارسالی از طریق شبکه حمل بار هوایی کشور تعداد 141 عدد ساعت سوئیسی گرانقیمت به ارزش 2 میلیارد و 400 میلیون ریال کشف و احدی را با پرونده به تعزیرات معرفی شد .
مأمورین پست کنترل و مراقبت زمینی 17 شهریور (دوغارون )در حین کنترل و بازرسی خودروهای خروجی از کشور موفق شدند از یک دستگاه خودروی تریلی افغانی مقدار 700 لیتر نفت گاز قاچاق کشف نمایند .
مامورین فرماندهی مرزبانی استان در ایست و بازرسی هفده شهریور طی چند عملیات موفق به کشف و ضبط تعداد 88 دستگاه گوشی تلفن همراه هوشمند کارکرده شدند .
در پی تحرک مشکوک نفتکشی مبنی بر حمل فرآورده نفتی قاچاق در محدوده بخش های سرولایت و مشکان ، طی هماهنگی نماینده شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه سبزوار با نیروی انتظامی ، نفتکش توسط پاسگاه مشکان توقیف و در بررسی اولیه مشخص گردید فرآورده به عنوان روغن سوخته اظهار که با توجه به مشکوک بودن موضوع با اخذ دستور قضایی نفتکش به انبار منطقه سبزوار هدایت و در بررسی خودرو مقدار 4 هزار و 600 لیتر سوخت نفت سفید جاسازی شده زیر شاسی کشف و تخلیه گردید .


منبع : زیرپرتال مبارزه با قاچاق کالا و ارز
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۸۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان